Banner Tasarımı Nedir?

Sahne Medya

Banner, ürün veya hizmetinizin tanıtımı için web sayfalarına yerleştirilen ve tıklandığında kullanıcıların sizin sitenize yönlenmesini sağlayan reklam görüntülerine verilen isimdir. Marka bilinirliğini artırmak için yaygın olarak kullanılan araçlardan biri olan Banner, özellikle Google ADS ve sosyal medya kampanyalarında önemli geri dönüşler sağlamaktadır.

Banner Tasarımı Neden Önemli?

Banner’ları dükkanınızın vitrini veya tabelası gibi düşünebilirsiniz. Zira müşteri ile ilk teması sağladığınız araçlardan biridir. Ayrıca Banner müşterilerinize en hızlı şekilde ulaşmanızı sağlar. Firmayı ve ürünü en doğru tanıtacak şekilde hazırlanmış, estetik ve ilgi çekici Banner Tasarımları, sitenize yapılan ziyaret sayısını katlayacak güçtedir.

Sahne Medya Banner Tasarımı

Banner doğru kullanıldığında ticaret hacminizi arttırma potansiyeline sahip olduğu gibi, doğru tasarlanmadıkları zaman beklenen etkiyi yaratamazlar. Burada önemli olan; amaca en uygun tasarımı gerçekleştirmektir. Örneğin içinde barındırdığı grafik ve animasyonların boyutundan ötürü geç yüklenen bir banner amacına ulaşamaz.

Bu yüzden Sahne Medya, firma veya ürününüz için dijital pazarlama ihtiyaçlarınızı tespit eder, medya planlaması doğrultusunda belirlenen mecralarda kullanılmak üzere kreatif bannerler hazırlayarak dijital dünyada sizi görünür kılar.

Banner Tasarımı
Banner Tasarımları Nasıl Olmalıdır?

Sahne Sizin

Sahne Medya, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Gaziantep, Kahramanmaraş illerinde hizmet vermeye devam ediyor.

Sahne Medya, emin adımlarla ilerleyen, tecrübeli ve yetkin kadrosuyla işlerinizi büyütmenize yardımcı oluyor.

En çok kullanılan platformlardan olan Banner Tasarımı ile sizde en ideal düzeyde, en doğru hedef kitleye ulaşın.

Sahne Medya, sizi tüm uğraşlardan kurtararak kampanyalarınızı istekleriniz doğrultusunda en mükemmel şekilde yönetir ve firmanızı başarıya ulaştırır.

Sahne Sizin…

Banner Tasarımları Nasıl Olmalıdır?

  • İyi tasarlanmış bir Banner, içerisinde sitenizin niteliklerini, logosunu ve sitenizin hangi alanda hizmet verdiğini yansıtacak veri sunmalıdır.
  • Tasarım sitenizin yüklenmesini yavaşlatacak kadar yüksek boyutlarda olmamalıdır.
  • Banner, sayfanın geri kalanından daha canlı ve daha ilgi çekici olmalıdır.
  • Renk skalası doğru bir şekilde kullanılmalı, göz yoran kompozisyonlardan kaçınılmalıdır.
  • Sitenin ana sayfası ve Banner birbirinden bağımsız gözükmemeli, aynı kompozisyonun birer parçası oldukları belli olmalıdır.
  • Banner’daki yazılar, anlama zorluğu yaratmayacak şekilde net ve etkileyici olmalıdır.
  • Tasarımlarda başka işlerin esintilerinden kaçınılmalı, özgün olmasına dikkat edilmelidir.
  • Ürün ve hizmetle ilgili tatmin edici miktarda bilgiyi içerisinde barındırmalıdır.
Banner Tasarımları Nasıl Olmalıdır?

Banner Tasarımı Süreci

Sıkça Sorulan Banner Tasarımı Soruları

Sahne Medya

Etkili banner çalışmaları nasıl olmalı?

Geri dönüşümü fazla banner çalışmaları; basit, dikkat çekici, marka ile uyumlu, doğru renk ve resimlerin kullanıldığı, üzerindeki unsurların dengeli olduğu, hızlı yüklenen bir formatta düzenlenmelidir.
728x90, 300x600, 300x250 ve 336x280px boyutlarındaki bannerler her web sitesinde yer bulur.
Evet. Grafikerlerimiz tarafından istekleriniz doğrultusunda banner tasarımları yaptırabilirsiniz.
Kurumun bir iletişim ve pazarlama stratejisi doğrultusunda hareket etmesi gerekir. Bu yüzden farklı mecralarda bile olsa pazarlama stratejisinde %70 oranında bir bütünlük olması istenir. Ancak her mecranın ruhu farklıdır. Kiminde eğlenmek için, kiminde iş için bulunuyor olabiliriz. Bu yüzden her mecranın kullanıcılarının beklentilerine göre farklı tasarımlar yapılabilir.
Hareketli Banner, iletmek istediğiniz birden fazla mesajınız varsa doğru yöntemdir. Ancak söz konusu Banner ile vurgulamak istediğiniz tek bir konu varsa sabit Bannerları tercih edebilirsiniz.

Banner Tasarımı Talep Formu

Sahne Medya
Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?