Anasayfa Online Mecralar Google Google Benim İşletmem

Google Benim İşletmem

Sahne Medya

Google Benim İşletmem Nedir? (Google My Business)

Google Benim İşletmem (Google My Business) diğer bilinen adıyla Google Haritalar... Google’ın işletmeler için sunduğu ücretsiz bir dijital haritalar ürünüdür. Yerel SEO çalışmalarında dijital pazarlamacıların yeni gözdesi olan “Google Benim İşletmem”, küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyümesi için en etkili araçlardan biridir.

Google Benim İşletmem Neden Önemli?

Google kendi ürünü olan bu hizmete önem veriyor. Çünkü işletmeyi birebir adresi ile ilişkilendiriyor ve insanların yorum yapıp değerlendirebilmeleri için de yerel rehberlerden yararlanıyor. Bu sayede hem kullanıcıları için kolaylık sağlıyor hem de bu hizmeti doğru kullanan işletmelere, daha çok müşteriye ulaşabilmeleri için olanak sağlamış oluyor.

İşletmenize Dair Bilgileri Doğru ve Eksiksiz Paylaşın

Google Benim İşletmem aracılığıyla başarılı bir SEO çalışması için, işletmenize dair bütün bilgileri doğru ve eksiksiz girerek başlayabilirsiniz. Bu sayede kullanıcı dostu bir işletme olarak, yerel rakiplerinizi geride bırakacak ilk adımı atmış olursunuz.

Google Benim İşletmem
Anahtar Kelimelere Önem Verin

Anahtar Kelimelere Önem Verin

Unutmayın ki bir firma için sosyal medya hesapları ne kadar önemliyse, Google Benim İşletmem hesabı da en az o kadar önemlidir. Çünkü Google Benim İşletmem içinde geçen kelimelerden dahi sitenizi ön plana çıkarabiliyor. Bu yüzden hedef kitlenizin arama yaparken kullandığı anahtar kelimelere yer vermek, onlara ulaşma şansınızı arttıracaktır.

Düzenli Aralıklarla Paylaşımlar Yapın

Google’da ön plana çıkıp, rakiplerinizi geride bırakmak için; sosyal medya paylaşımlarınızın, blog ve duyurular kısmında yaptığınız paylaşımların, düzenli aralıklarla Google Benim İşletmem’de de yer alması gerekiyor.

Anahtar Kelimelere Önem Verin

Yazılan Yorumları Önemseyin ve Mutlaka Etkileşime Geçin

Yorum kısmı ise büyük önem taşıyor. Çünkü yorumlar, firma hakkında hiçbir fikri bulunmayan insanlar için bir referans noktasıdır ve size karşı güvenin oluşacağı ilk alan da burasıdır. Daha çok olumlu dönüşü bulunan firmalar kuşkusuz anahtar kelimeler ile yapılan aramalarda daha üst sıralarda çıkma şansını elde edecektir.

Günümüzde müşteriler, sorularına hızlı ve doğru cevap alabildikleri işletmeleri tercih ediyorlar. Siz de yorumları sürekli olarak kontrol edip, sorulara tatmin edici cevaplar vererek ve müşteri talepleri doğrultusunda açıklarınızı kapatarak olumlu geri dönüşler alabilirsiniz.

Fotoğraf Paylaşmayı İhmal Etmeyin

Google’ın kriterlerine göre fotoğraf kullanan işletmeler %35 daha fazla tıklanma ve görüntülenme oranına sahiptir. İşletmenin fotoğrafını görmek, kullanıcılar üzerinde güven arttırıcı bir etki yaratmaktadır.

Yazılan Yorumları Önemseyin
Google Benim İşletmem Analiz

Çalışma Saatlerinizi Doğru Girdiğinizden Emin Olun

Paylaştığınız çalışma saatleri ile kullanıcılara bir vaatte bulunmuş olursunuz. Tatil ve bayram dönemlerinde veya özel durumlarda çalışma saatlerinizin güncel ve doğru olduğundan emin olmalısınız. Çünkü bu konudaki bir ihmal, olumsuz yorumlara neden olur. Kullanıcı odaklı bir çalışma prensibi benimseyen Google bu gibi durumlarda sıralamadaki yerinizi aşağılara doğru çekebilir.

Google Benim İşletmem Kısmından Analizler

Google Benim İşletmem sayesinde kullanıcıların işletmeyi veya firmayı nasıl bulduklarının analizini görebiliyoruz. Telefonla arayarak mı, Google haritalar aracılığıyla mı web sitesinden mi organik arama ile mi v.s Bu ve bunun gibi işletmeye yararlı birçok bilgiye ulaşmak mümkün. Firmayı Google Benim İşletmem kısmından telefonla arayanların sayısını, fotoğraf görüntülemelerini, yol tarifi istek sayılarını ve nereden bu isteği gerçekleştirdiklerini de daha detaylı görebiliyoruz.

Müşterilerin işletmeyi hangi anahtar kelimeler ile bulduklarını da ayrıca görebiliyoruz. Bu anahtar kelimeleri ileride Google işletmem kısmında yapacağımız yayınlarda kullanabiliriz. Ayrıca bizlerden seo hizmeti alan firmalara web sitelerinde bu anahtar kelimeleri içeren bir blog yazısı yazabilir, bizden haberler kısmında kullanabiliriz.

Google Benim İşletmem Analiz

Google Benim İşletmem Destek Hizmetimiz

  • Firmanızın işletme profilinin açılıp onaylanması sürecinde destek sağlıyoruz.
  • Açılan Google Benim İşletmem hesabınızı firma bilgileriniz, ürün ve hizmetleriniz ile Google Yönergelerine uygun eksiksiz ve doğru bilgilerle gireriz.
  • Web sitenizdeki blog yazılarınızı, sosyal medyadaki paylaşımlarınızı ve önemli duyurularınızı Google Posts (Google Yayınlar) ile Google Benim İşletmem hesabınızdan düzenli olarak açıklayıcı bir fotoğraf ve içerik ile web sitesine veya yazının kaynağına yönlendiririz. Böylece istenilen yere trafik akışı sağlarız.
  • İşletmeniz ile ilgili yayınlar, duyurular, fotoğraf ve videolar konularında danışmanlık yaparız.
  • İşletmeniz analizlerini raporlayıp aylık veya 3 aylık periyotlarda sunarız.

Ayrıca hizmetimiz konusunda Google’ın bu konudaki 3.taraflar ile çalışma politikasını okuyabilirsiniz.

Sahne Sizin

Sahne Medya, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Gaziantep, Kahramanmaraş illerinde hizmet vermeye devam ediyor.

Sahne Medya, emin adımlarla ilerleyen, tecrübeli ve yetkin kadrosuyla işlerinizi büyütmenize yardımcı oluyor.

En çok kullanılan platformlardan olan Google Benim İşletmem ile sizde en ideal düzeyde, en doğru hedef kitleye ulaşın.

Sahne Medya, sizi tüm uğraşlardan kurtararak kampanyalarınızı istekleriniz doğrultusunda en mükemmel şekilde yönetir ve firmanızı başarıya ulaştırır.

Sahne Sizin…

Google Benim İşletmem Destek Hizmetimiz

Google Benim İşletmem Çalışma Süreci

Sıkça Sorulan Google Benim İşletmem Soruları

Sahne Medya

Google Benim İşletmem Ücretli Mi?

Google Benim İşletmem, Google’ın sunduğu ücretsiz bir hizmettir. Ücretsiz hesabınızı google.com/business adresini ziyaret ederek oluşturabilirsiniz.
Pandemi sürecinde PTT aracılığıyla 14-20 günde gelmesi gereken doğrulama kodları zamanından biraz daha geç sürede gelmektedir. Her yeni kod talebinde bir önceki kod geçersiz olur. 14 günden sonra Google Destek Ekibine konu ile ilgili başvurabilirsiniz. İşletmenizin onaylanması sürecinde destek olmamızı isterseniz bu konuda firmamızı arayabilir veya aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.
İşletmenize olumsuz yorumlar gelebilir, önemli olan bu yorumlara cevap vermektir. Bir yorumu silemezsiniz. İşletmenizi yorumlara kapatamazsınız. Firmanız ile ilgili olmayan yorumlar için geri bildirimde bulunabilirsiniz. Yorumun hemen üst tarafında bayrak ikonu kısmından bu işlemi yapabilirsiniz.
Google Benim İşletmem hesabınızın bağlandığı sitede SEO hizmeti alıyor olmanız işletmenize fayda sağlayacaktır. Ayrıca Google Benim İşletmem tarafında oluşturacağınız duyurular, yayınlar ile web sitenize yönlendireceğiniz linkler de sitenize fayda sağlayacaktır.
Çünkü Google Benim İşletmem sizden haberdar olmayan insanlara ulaşmanızı sağlar. Google’da herkese açık bir görünüm kazanırsınız. Google aramalarından ve haritalar üzerinden potansiyel müşterilerinizi sitenize çekebilirsiniz.
Tabii ki. Evden çalışıyor olmanız ve bir mağazaya sahip olmamanız halinde bile bilgilerinizi Google’da görünecek şekilde listeleyebilirsiniz.

Google Benim İşletmem Talep Formu

Sahne Medya
Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?