Anasayfa Online Mecralar Google Youtube Reklamları

Youtube Reklamları

Sahne Medya

Youtube, tüm dünyada en çok izlenen video platformudur. Hatta iletişim bilimcilere göre Youtube, televizyondan sonraki büyük buluş niteliğindedir. Modern insan, neyi ne zaman izleyeceğine kendisi karar vermek ister. Bir televizyon kanalının, genel yayın yönetmeninin keyfine göre değil, kendi isteklerine göre içerikleri takip eder. Bu yüzden Youtube tüm dünyadan milyonlarca kullanıcısıyla insanların en çok zaman geçirdiği mecraların başında gelir.

Marka bilinirliğinizi arttırmanın en kolay ve en ucuz yolu olan Youtube reklamlarıyla kısa sürede mesajınızı hedef kitlenize ulaştırabilir ve ticaret hacminizi katlayabilirsiniz. Yine de hazırlayacağınız reklam spotunun ilgi çekici, akılda kalıcı ve özenli hazırlanması gerekir. Zira Youtube izleyicisi sabırsız ve tahammülsüzdür. Bu yüzden Youtube reklamlarında profesyonel bir ajansla çalışmak, amacınıza ulaşmanız için olmazsa olmaz niteliktedir.

Youtube Reklam Modelleri

Yayın İçindeki Atlanabilir Reklamlar:

Youtube kullanıcıları için hazırladığınız reklam videosunu veya kendi Youtube kanalınızdaki bir video içeriğini; videoların başlangıcında, arasında veya sonlarında gösterebilmenizi sağlayan bir modeldir.

Kullanıcılar beş saniye sonunda reklamı atlayabilirler, izlemeye devam edebilirler veya sitenizi ziyaret edebilirler. Beş saniyenin ardından reklamlarınızı geçseler dahi markanız zihinlere kazınmış olacaktır. Ve en güzel yanı da bunun için cebinizden tek kuruş çıkmayacak olmasıdır.

Bu yöntemi kullanarak potansiyel müşterilerinize ulaşmak, internet sitenizin trafiğini ve satışlarınızı arttırmak, marka bilinirliğinizi canlı tutmak eskisinden çok daha kolay…

Nasıl ücretlendirilirim?

GBM teklifini kullandığınız taktirde, kullanıcılar reklam videonuzu 30 saniye boyunca izlediğinde veya videonuz 30 saniyeden daha kısa ise ancak videonun tamamını izlediğinde ödeme yaparsınız.

Eğer BGBM (Bin Gösterim Başına Maliyet) teklifini kullanırsanız ödeme ölçütü reklamınızın gösterilme sayısı olacaktır. Yani Bumper reklamların gösterildiği her bin kişi için harcama yapmış olursunuz.

Youtube Reklamları
Atlanamayan Youtube Reklamları

Atlanamayan Yayın İçi Reklamlar

Derdinizi tek bir video içerisinde anlatmak hedefindeyseniz sizin için en uygun model atlanamayan yayın içi reklamlardır. Kullanıcılar bu reklamları geçemezler ve mesajınızı iletmeniz kaçınılmazdır. Atlanamayan reklamlar Youtube içerisindeki videolarda veya Google Görüntülü Reklam Ağı’ndaki iş ortağı sitelerde ve uygulamalarda gösterilir ve hedef kitlenizin tamamına ulaşmanızı sağlar.

Bu modelde de her bin gösterim için ücret ödersiniz. Marka bilinirliğinizi arttırmak ve kampanyalarınızı duyurmak için ideal bir mecradır.

Video Discovery Reklamları

İnsanlar tarafından keşfedilmek arzusundaysanız Video Discovery Reklamları aradığınız mecra olabilir. Mobil cihazlar ve bilgisayarlarda Youtube ana sayfasında reklamlarınızın gösterilmesini sağlar. Bu reklam modelinde küçük bir tanıtım resmi ve birkaç cümle yazılı içerik kullanılabilir. Video türündeki Discovery reklamları ise kullanıcıları reklamınızı tıklamaya yönlendirir ve Youtube izleme sayfasında oynatılır.

Bu model sayesinde anahtar kelimelere göre Youtube aramalarında, ilgili videolarda ve ana sayfada görünme imkanı bulursunuz. Ve ancak kullanıcılar reklamınıza tıklayıp izlerse harcama yapmış olursunuz. Harcadığınız her kuruşun karşılığını aldığınızdan emin olursunuz.

Ürün ve markanız üzerinde insanları düşündürmek istiyorsanız veya hedef belirtmeden keşfedilmek istiyorsanız, Discovery Modeli sizin için uygun bir seçenektir.

Bumper Reklamlar

Kullanıcılar üzerinde markanıza dair farkındalık yaratmak ve bilinirliğinizi arttırmak hedefindeyseniz Bumper Reklam modeliyle kısa, vurucu, etkileyici içeriklerle hedefinize ulaşmanız çok kolaydır.

Yalnızca 6 saniye içerisinde, kullanıcılara reklamı atlama şansı tanımadan mesajınızı iletmenizi mümkün kılan bu model, Youtube videolarında veya Google’ın Görüntülü Reklam Ağındaki iş ortağı sitelerde kullanıcılara sunulur. Ve bu modelde de her bin gösterim için ücret ödersiniz. Markanızın kullanıcılar üzerindeki bilinirliğini ve sitenize olan erişim arttırmak için etkili bir modeldir.

YouTube Masthead Reklamları

Masthead reklamlar; ister mobil, ister bilgisayar, ister tv üzerinden olsun; Youtube’a erişimi olan herkese direkt ulaşmanızı sağlar. Tüm bu cihazlarda Youtube ana sayfasının en üst kısmında büyük boyutta görünen reklam alanıdır ve kullanıcıların bu alandan kaçma şansı yoktur.

Fakat Masthead reklamları sadece Google satış temsilcisi üzerinden rezervasyon yöntemiyle kullanılabilir.

Eğer piyasaya sunacağınız yeni bir ürün, hizmet veya kampanyanız varsa bunun lansmanını yapmak için bu mecrayı tercih edebilirsiniz. Çünkü kısacık bir zaman diliminde çok geniş bir kitleye erişme şansınız olur.

Kullanıcılar otomatik oynatılan reklamınızı tıkladığında videonuzun yüklü olduğu Youtube sayfasına ulaşırlar.

Sahne Sizin

Sahne Medya, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Gaziantep, Kahramanmaraş illerinde hizmet vermeye devam ediyor.

Sahne Medya, emin adımlarla ilerleyen, tecrübeli ve yetkin kadrosuyla işlerinizi büyütmenize yardımcı oluyor.

En çok kullanılan platformlardan olan Youtube Reklamları ile sizde en ideal düzeyde, en doğru hedef kitleye ulaşın.

Sahne Medya, sizi tüm uğraşlardan kurtararak kampanyalarınızı istekleriniz doğrultusunda en mükemmel şekilde yönetir ve firmanızı başarıya ulaştırır.

Sahne Sizin…

Atlanamayan Youtube Reklamları

Youtube Reklamları Süreci

Sıkça Sorulan Youtube Reklamları Soruları

Sahne Medya

YouTube reklamlarında ücretlendirme nasıl oluyor?

YouTube reklamları reklam verenler açısından avantajlıdır. Çünkü kullanıcılar reklamlarınızı izlemediği zaman ücret ödemezsiniz. Kullanıcı ancak reklam videolarınızı 30 saniye izlediğinde, tamamlayıcı banner ya da kart ile etkileşimde bulunduğunda reklamlarınız ücretlendirilir. Farklı modellerde her bin gösterim için ücret ödemeyi de tercih edebilirsiniz.
Kullanıcı reklam videonuzu 5 saniye izledikten sonra gelen atla butonuna basarsa ücretlendirme olmaz. Bu durum para ödemeden, o an için sizinle ilgilenmeyen kullanıcılar üzerinde bile bilinirliğinizi arttırmanızı sağlar.
YouTube reklam videolarınız 30 saniye izlendiğinde ücretlendirilirsiniz. Dolayısıyla 30 saniyeden uzun video reklamlar idealdir. 30 saniye altındaki videoların ücretlendirilmesi için videonun tamamının izlenmiş olması gerekir.
Video reklamlarınız YouTube’nin yanında mobil uygulamalardaki videolar ile Google Görüntülü Reklam Ağı’nda bulunan video iş ortağı sitelerde gösterilir.
YouTube reklamları için belirli bir bütçe yoktur. YouTube’da kendi belirlediğiniz bütçe geçerlidir. Önemli olan büyük bütçeler harcamak değil eldeki mevcut parayı doğru yöneterek, en efektif stratejiyi geliştirmektir. Doğru planlanmış düşük bütçeli bir kampanya, hatalı kurgulanmış ve uğrunda büyük paralar harcanmış bir kampanyadan çok daha başarılı olur.
YouTube 70’ten fazla ülkede, 60’tan fazla dil ve 1 milyarın üzerinde kullanıcıya hitap etmektedir. Dolayısıyla hedeflemelerin iyi tespit edilmesi gerekir. Bunun için de aşağıdaki hedeflemeler yapılabilmektedir;

Demografi: Hedef kitlenizin yaş, cinsiyet ve ebeveynlik durumları

Ayrıntılı Demografi: Arabası olanlar, yüksek lisans yapanlar, bir kurumda yönetici olanlar gibi detaylı kitlelerdir.

Yerleşim: Bir web sitesinin ana sayfası ile birlikte YouTube’de yer alan belirli video ve kanallar hedeflenebilir.

İlgi Alanları: Belirli hobileri bulunan veya belirli konularla ilgilenen kullanıcılar tespit edilebilir.

Pazardaki Kitleler: Hizmetiniz veya ürününüze ilgi duyan kullanıcılar içindir.

Remarketing: Web sitenizi daha önce ziyaret etmiş kullanıcıları tespit edebilirsiniz.

Anahtar Kelime: Belirlediğiniz anahtar kelimelere ilgi gösteren kullanıcılara göre geliştirilmiştir.

Önemli Olaylar: Evlenenler, üniversiteden mezun olanlar vb. kriterler tespit edilip reklamlar gösterilebilir.

Konu: Hedeflediğiniz konu ile ilgili video seyredenlere ulaşmanız mümkündür.

Youtube Reklamları Talep Formu

Sahne Medya
Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?