E-Ticaret

Sahne Medya

E-ticaret tartışmasız çağımızın en büyük sektörü. Kıyaslama imkânı, kullanıcı yorumları ve aradığınız her şeyi bulabilme olanağı sayesinde her geçen gün daha çok insan e-ticaret kullanıcısı oluyor. Günümüzdeki en büyük şirketin Amazon olması ise bir tesadüf değil. Evrensel, ulusal veya yerel bütün işletmeler satışlarını, e-ticaret üzerinden arttırma yoluna gidiyorlar. Bu sayede müşteri kitlesini, işletmenin bulunduğu caddeden geçen insanlarla sınırlı tutmayıp, uzak coğrafyalara kadar genişletme imkânı buluyorlar. Peki e-ticaret sitesi nedir?

E-Ticaret Sitesi Nedir?

Firma veya kişilerin internetten ürün satışı yaptığı sitelere e-ticaret sitesi denilmektedir. Sanal market siteleri de denilen e-ticaret siteleri yaptırırken referansı kuvvetli ve hazır e-ticaret sitesi kullanmayan ve bünyesinde profesyonel yazılımcılar bulunan firmaların tercih edilmesi faydalıdır. Hazır yazılımların kullanıldığı bir site, sizi hedeflediğiniz noktalara götüremez. Profesyonel yazılımcılar ise ilerleyen vadede oluşabilecek krizlere karşı alacağınız en kritik önlemdir. Zira e-ticarette yaşanan bir sorunun izlerini silmek, hiç de kolay değildir.

E-Ticarete Başlamak İçin Gerekenler Nelerdir?

Ürün veya hizmetinizi internet üzerinden pazarlamaya karar verdikten sonra bu iş için zaman ayırarak, karar verdiğiniz işi müşteri beklentilerine uygun hale getirmeniz gerekir. E-ticaret sitesi oluşturmak için gerekenler ise aşağıdaki gibidir.

Resmi Bir Şirket

E-ticaret sitenizin faaliyete geçebilmesi için resmi bir şirketinizin olması gerekir. Yani e-ticaret sitesinden satacağınız ürünleri faturalandırabilmek için Türk Ticaret Hukuku’nca belirlenen kurallara uygun şirket kurulması gerekir. Mevcut şirketinizin faaliyetlerini de e-ticaret üzerinden sürdürmeniz mümkün.

E-Ticaret
Güvenilir Bir E-ticaret Sitesi ve Sahne Medya

Güvenilir Bir E-ticaret Sitesi ve Sahne Medya

Online mağazanızı açabilmek için müşterilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek kaliteli bir e-ticaret sitenizin olması gerekir. Bunun için de paket halinde bir e-ticaret sitesi edinebilirsiniz veya şirketinize özel e-ticaret sitesi yaptırarak faaliyete alabilirsiniz. Bu noktada Sahne Medya olarak alanında uzman profesyonel yazılımcılarımız tarafından en kaliteli ve efektif e-ticaret sitelerini hazırlayarak satışlarınızı artırıyor ve hedefleriniz doğrultusunda büyümenize yardımcı oluyoruz.

Ödeme Yöntemleri

E-ticaret üzerinden satış yapabilmeniz için ödeme imkânları sunmanız gerekir. Bunun için de ödeme platformları ile anlaşmanız, müşterilerin kullanacakları ödeme seçeneklerini e-ticaret sitenize entegre etmeniz gerekir. Böylece site üzerinden satış yapabilir hale gelirsiniz.

Müşteri Desteği

E-ticaret sitenizin başarılı olabilmesi için müşterilerin istek ve taleplerine hızlı bir şekilde cevap vermeniz gerekir. Bu noktada müşteri destek sisteminizin bulunması önemli bir avantaj sağlayacaktır.

Kullanışlı e-ticaret Sitesinde Hangi Özellikler Olmalıdır?

Satış yapacağınız e-ticaret sitenizin firmanıza özgün, profesyonel ve mobil uyumlu bir tasarımı olması önemlidir. Bunun yanında filtreleme, stok takip ve sipariş takip modülü, iade-satış-gizlilik ve güvenli alışveriş sözleşmeleri, haber ve duyuru modülü, 3D güvenli alışveriş, SSL ve 256 bit şifreleme ile güvenli alışverişin sağlanması, kupon modülü, sınırsız ürün ekleme, sınırsız kategori ekleme, hediye çeki modülü, üyelik sistemi, üye takip ve kargo takip modüllerinin olması gerekmektedir. Tüm bunlar sağlandığı taktirde rakiplerinizden bir adım önde olursunuz.

Sahne Sizin

Sahne Medya, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Gaziantep, Kahramanmaraş illerinde hizmet vermeye devam ediyor.

Sahne Medya, emin adımlarla ilerleyen, tecrübeli ve yetkin kadrosuyla işlerinizi büyütmenize yardımcı oluyor.

En çok kullanılan platformlardan olan E-ticaret ile sizde en ideal düzeyde, en doğru hedef kitleye ulaşın.

Sahne Medya, sizi tüm uğraşlardan kurtararak kampanyalarınızı istekleriniz doğrultusunda en mükemmel şekilde yönetir ve firmanızı başarıya ulaştırır.

Sahne Sizin…

Güvenilir Bir E-ticaret Sitesi ve Sahne Medya

E-ticaret Sitesi Nasıl Yapılır?

Sıkça Sorulan E-ticaret Sitesi Soruları

Sahne Medya

Kullanışlı e-ticaret Sitesinde Hangi Özellikler Olmalıdır?

Satış yapacağınız e-ticaret sitenizin firmanıza özgün, profesyonel ve mobil uyumlu bir tasarımı olması önemlidir. Bunun yanında filtreleme, stok takip ve sipariş takip modülü, iade-satış-gizlilik ve güvenli alışveriş sözleşmeleri, haber ve duyuru modülü, 3D güvenli alışveriş, SSL ve 128 bit şifreleme ile güvenli alışverişin sağlanması, kupon modülü, sınırsız ürün ekleme, sınırsız kategori ekleme, hediye çeki modülü, üyelik sistemi, üye takip ve kargo takip modüllerinin olması gerekmektedir. Tüm bunlar sağlandığı taktirde rakiplerinizden bir adım önde olursunuz.
Son yıllarda internet üzerinden yapılan satışlarda büyük artış yaşanıyor. İlerleyen zamanlarda teknolojinin daha da gelişmesi ve internetin daha yoğun bir şekilde hayatımıza girmesiyle birlikte e-ticaret bütün firma veya kişiler için bir zorunluluk haline gelecek. Yoğun rekabetin yaşandığı günümüzde e-ticaret yoluyla ürün satışına girmek büyük avantaj. Çünkü, e-ticaret ile hedef kitleye ürün yelpazesi sunularak ürün fiyatları hakkında bilgi verilip satış yapılma imkanı vardır. Geleneksel ticarette müşterileriniz, işletmenize fiziken ulaşma ihtimali olan kişilerle sınırlıdır. Ancak e-ticaret metoduyla hedef kitlenize milyonlarca insanı dahil etmiş olursunuz. Normal şartlarda büyüme şansı olmayan yerel bir firmanın büyümesine olanak sağlayan bu metot sayesinde iş hayatında bir dev haline gelmiş çok sayıda küçük işletme mevcuttur.
Daha kısa sürede daha çok müşteriye ulaşma imkânı vardır. Bunun yanında müşteri için her zaman ulaşılabilir, günün her saati açık bir mağaza ile hizmet verme avantajı sunar. Alan sıkıntısı olmadığından binlerce, yüz binlerce çeşit ürün ile hizmet çeşitliliği sağlanabilir. Ürünlerle ilgili detaylı bilgi vermek mümkündür. Marka oluşturma sürecinde büyük fayda sağlar. Depo, stok, kira gibi gerçek bir mağazanın giderleri online mağazacılıkta yoktur.

E-Ticaret Yazılımı Talep Formu

Sahne Medya
Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?