Google ADMOB

Sahne Medya

Google AdMob Nedir?

Google AdMob, mobil uygulama geliştiricilerinin, kullanıma sundukları aplikasyonlarından yüksek kalitedeki reklam içerikleriyle gelir elde etmelerini sağlayan bir sistemdir. Google AdMob, global çapta reklam veren marka ve işletmelerin beklentileriyle, yenilikçi reklam metotlarını ve gelişmiş uygulamalar aracılığı ile gelir elde etme teknolojisini bir araya getirerek büyük çapta bir hamle gerçekleştirdi. Bu sayede her bir gösterimin değeri en üst düzeye çıkmış oldu.

Mobil Uygulamalarda Reklamlara Neden Yer Verilmeli?

Mobil Uygulama Reklamları siz işinize odaklanırken yani uygulamanızı her gün daha iyi ve kaliteli hale getirmeye çabalarken; işletmenizi büyütebilmeniz, yaşatabilmeniz ve yeni yatırımlar yapabilmeniz için size sürekli bir gelir sağlamış olur. Mobil Uygulama Reklamları her üç taraf için de kazançlıdır. Reklam verenler potansiyel müşterilerine ulaşır, uygulamayı geliştirenler gelir elde eder, kullanıcılar ise uygulamayı ücretsiz kullanmanın ve ihtiyaç duydukları ürünleri keşfetmenin mutluluğunu yaşarlar.

AdMob Ne Şekilde İşliyor?

Herhangi bir uygulamanın kullanıcılarını potansiyel hedef kitlesi olarak gören bir marka, onlar için reklam içerikleri hazırlar. Reklamın prodüksiyonunu da gösterim ücretlerini de reklam veren firma karşılar. Geliştiricilerin yapması gereken ise yalnızca uygulamalarında reklamlar için alan açmaktır. Bu andan itibaren kullanıcılarınıza reklam içeriklerini göstermek isteyen marka ve işletmelerle birlikte çalışabilirsiniz.

Google Admob Nedir?
Google Admob Reklam Biçimleri

Google AdMob Reklam Biçimleri Nelerdir?

Ödüllü Reklamlar

Uygulamanızı kullanan insanların uygulama içindeki çeşitli aktivitelerden kazandıkları bonuslar veya ödüller karşılığında gördükleri reklamlardır. Örneğin bir oyunda ekstradan can veya ipucu elde etmek için izlenmesi gereken reklamlar gibi.

Yerel Reklamlar

Uygulamanızın içinde yer alan, özel olarak tasarlanmış ve uygulamanın doğal bir parçası gibi görünen reklam içeriklerine yerel reklamlar denir.

Banner Reklamlar

Uygulama ekranında, ekranın üst veya alt kısmına sabit olarak yerleştirilmiş reklam alanlarında gösterilen ve afişe benzeyen reklam modelidir.

Geçiş Reklamları

Uygulamanın içerisinde barındırdığı geçiş veya bekleme aşamalarında kullanıcılarınızın keyifli zaman geçirmesine engel olmadan görebildikleri, video veya sabit bir görselden oluşan reklam modelidir.

Google AdMob ile Daha Fazla Gelir Elde Edin

Google AdMob, reklam verenlerin taleplerini maksimum seviyeye çıkararak gelirinizi en üst düzeylere tırmandırmanıza imkân sağlar. Sonuç olarak dünya genelinde daha yüksek BGBM’ler ve doluluk oranlarına ulaşmanıza yardım eder. Google AdMob yüksek ve sürdürülebilir bir gelir akışı sağlamanızı ve işinizi kolaylaştırmayı hedefler.

Google AdMob’un mobil uygulama geliştiricileri işletmeleri şu araçlar sayesinde büyütebilirler:

Google Admob Reklam Biçimleri

Uyumlulaştırma: Uyumlulaştırma Platformu, mobil uygulama geliştiricilerinin birden çok mobil reklam ağı kurup, koordineli şekilde yönetebilmesine imkân sağlayan ve bu ağları optimize eden bir AdMob aracıdır. Hem birden çok reklam kaynağı kullanmak ve bunlar arasında rekabet yaratarak gelirlerinizi arttırmanızı sağlar.

Open Bidding: Open Bidding sayesinde reklam kaynaklarınız katılımcı ağların tamamına eş zamanlı olarak çağrıda bulunur ve her bir reklam spotu için gerçek zamanlı olarak teklifler sunabilir. Bu da her gösterim için mümkün olan en yüksek BGBME’yi kazanmanızı sağlar.

Katılımcılarınıza Etkileşim Kurmayı İhmal Etmeyin: Uygulamanızı kullanan insanların memnun ve sizinle etkileşim halinde kalmaları adına, daha çok para kazanmak ile kullanıcı deneyimini keyifli halde tutabilmek arasında bir denge kurmanızı sağlar.

Görevleri Otomatik Hale Getirmek İçin Araçları Kullanın: Yapılması gereken günlük görevleri tamamlamak için Google AdMob araçlarını kullanabilirsiniz. Bu sayede uygulamanızı en mükemmel haline getirmek için çabalamaya daha çok zaman ayırabilirsiniz.

Markanızı ve İmajını Koruyun: Doğru ve etkili reklamcılık stratejileri, yayıncı kontrolleri ve reklamlar üzerine detaylı incelemeler vb. hizmetler sayesinde markanızın imajını koruyabilirsiniz. Reklam türlerini ve içeriklerini kontrol edebilir ve bu sayede büyürken zarar görmenizin önüne geçebilirsiniz.

Yüzeysel Analizler Yerine Daha Derinlemesine Analizlerden Faydalanın: Kullanıcılarınızın reklamlara nasıl tepki verdiğini ve ne şekilde etkileşimler kurduğunu daha iyi anlamak ve yaşam boyunca değerlerini optimize etmek için daha akıllı analizlerden faydalanabilirsiniz. Goole Analytics ile sorunsuz bir entegrasyon sağlayan Google AdMob, daha derinlemesine ve akıllıca analizlerden ve raporlardan faydalanmanızı sağlar.

Google AdMob Kullanmaya Nasıl Başlarım?

Google AdMob’u kullanmaya başlamak ise çok kolay. Mobil uygulama içindeki reklamlardan optimum şekilde yararlanabilmek için hatırı sayılır bir kullanıcı tabanınız olması gerekir. Kullanıcılarınızı tanımanız ve kimlerden oluştuklarına dair fikir sahibi olmanız gerekir. Bu noktadan sonra yeni bir Google AdMob hesabı açarak veya mevcut ADS hesabınızı kullanarak AdMob’un nimetlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Sahne Medya olarak dijital pazarlama uzmanlarımızla size Google AdMob aracılığıyla kısa sürede sürdürülebilir bir gelir akışı sağlamanıza yardımcı olabiliriz. Mobil uygulamanızı büyütüp geliştirmekle meşgulken işletmenizi büyütebilmek ve yeni yatırımlar yapabilmek için kaynak yaratmanızı sağlayacak Google AdMob dünyasında yerinizi almakta gecikmeyin.

Sahne Sizin

Sahne Medya, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Gaziantep, Kahramanmaraş illerinde hizmet vermeye devam ediyor.

Sahne Medya, emin adımlarla ilerleyen, tecrübeli ve yetkin kadrosuyla işlerinizi büyütmenize yardımcı oluyor.

En çok kullanılan platformlardan olan Google AdMob ile sizde en ideal düzeyde, en doğru hedef kitleye ulaşın.

Sahne Medya, sizi tüm uğraşlardan kurtararak kampanyalarınızı istekleriniz doğrultusunda en mükemmel şekilde yönetir ve firmanızı başarıya ulaştırır.

Sahne Sizin…

Google AdMob Kullanmaya Nasıl Başlarım?

Google Admob Süreci

Sıkça Sorulan Google Admob Soruları

Sahne Medya

Google AdMob Nasıl İşliyor?

Google AdMob’un işleyişini üç başlıkta özetlemek mümkün. Birinci adımda öncelikle uygulamanızda reklamların gösterilebilmesi için gerekli alanları oluşturursunuz. İkinci olarak Google AdMob kendi ağı ve üçüncü taraftaki reklam ağları ile yaptığı çalışmalar sonrasında, uygulamanızda en yüksek performanslı reklamların gösterilmesini sağlar. Üçüncü adımda da ödeme alırsınız. Reklam verenlerin faturalandırılması gibi işlemlerle kendiniz ilgilenmek zorunda kalmadan, yayınladığınız reklamların ödemesini alabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken AdMob politikalarına ve kurallarına uygun davranmaktır.
Hayır. Uygulama geliştiricisi olarak siz, AdMob için asla ücret ödemezsiniz. Aksine uygulamada yayınladığınız reklamların tıklanma, gösterim veya etkileşim sayılarına göre AdMob size ücret ödeyecektir.
AdMob’un diğer reklam platformlarından ayrılan en önemli özelliği en gelişmiş teknoloji ve araçları tek bir elde toplamasıdır. AdMob reklam gelirlerinizi en üst seviyeye çıkarmanızı, kaynaklarınızı uygulamanızı geliştirmeye ayırabilmenizi ve kullanıcılarınızla ilgili daha detaylı bilgi edinmenizi sağlar.
AdMob’u kullanan yayıncılar, AdMob ve AdSense politikalarında yer alan ilkelere uyum göstermek durumundadır. Bu ilkelere uyulmadığı taktirde hesap askıya alınabilir veya feshedilme tehlikesiyle karşılaşabilir.

Google Admob Talep Formu

Sahne Medya
Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?