Anasayfa Kurumsal Hizmetler Kurumsal Satınalma ve Medya Planlama

Satınalma ve Medya Planlama

Sahne Medya

Firmanızın, ürününüzün veya hizmetinizin tanıtımını yapmak istiyorsunuz. Ancak dijital veya geleneksel o kadar çok mecra var ki, bu tanıtımı nerede ve nasıl yapacağınız çözümsüz bir bilmece gibi... Bu noktada ihtiyacınız olan şey profesyonel bir medya planlama ve satın alma stratejisi.

Elinizdeki sınırlı tanıtım bütçesini doğru yöneterek hedef kitlenize erişip satışlarınızı katlayabilir veya bütçenin tamamını yanlış şekilde kullanarak paranızı boşa harcayabilirsiniz.

Firmanız için en doğru mecrayı, en doğru zamanı, en doğru sunumu belirleyip hedef kitlenize ulaşmak için; daha önce defalarca reklam kampanyası yönetmiş, profesyonel bir ekiple çalışmalısınız. Profesyonel ekip, sizi paranızı boşa harcamaktan kurtarır.

Daha önce çok sayıda marka ile çok sayıda başarılı kampanyaya imza atan Sahne Medya, bilimsel analizlerle bütçenizi efektif şekilde kullanmanızı ve işletmenizi kısa sürede büyütmenizi sağlar.

Sahne Sizin

Sahne Medya, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Gaziantep, Kahramanmaraş illerinde hizmet vermeye devam ediyor.

Sahne Medya, emin adımlarla ilerleyen, tecrübeli ve yetkin kadrosuyla işlerinizi büyütmenize yardımcı oluyor.

En çok kullanılan platformlardan olan Satınalma ve Medya Planlama ile sizde en ideal düzeyde, en doğru hedef kitleye ulaşın.

Sahne Medya, sizi tüm uğraşlardan kurtararak kampanyalarınızı istekleriniz doğrultusunda en mükemmel şekilde yönetir ve firmanızı başarıya ulaştırır.

Sahne Sizin…

Medya Planlama Nedir?

Medya Planlama, markaların reklam ve pazarlama kampanyalarını nerede, ne zaman, ne şekilde yayınlayacağına karar verme sürecidir. Uzun bir sektör ve hedef kitle araştırmasından sonra elde edilen veriler dikkate alınarak, firmanın istekleri doğrultusunda en efektif stratejinin belirlenmesi işlemidir.

Medya Planlama Nedir?

Satın Alma ve Medya Planlama Süreci

Sıkça Sorulan Satın Alma ve Medya Planlama Soruları

Sahne Medya

Mecra seçerken nelere dikkat etmeli?

Her mecranın farklı bir ruhu vardır. Sizin ürününüzün potansiyel alıcıları zamanlarını hangi platformlarda geçiriyorsa kampanyanın odağının orası olması gerekir. Üstelik kampanya içeriğinin de mecranın ruhuna uygun şekilde tasarlanması şarttır. Bir eğlence platformunda yayınlanacak kampanyanın da eğlenceli unsurlar taşıması gerekir.
Key Performance Indicator (Anahtar Performans Göstergesi) de denilen KPI, ulaşılmak istenen hedeftir. Her sektörde firmalar her ürün için ayrı ayrı KPI’lar tanımlar. Her sektör ve kampanyanın kendi dinamiği ve değişken hedefleri bulunur.
DMP, Data Management Platform kelimelerinin kısaltılmasıdır. Kullanıcı hareketlerini çerezleri kullanarak etiketleyip kategoriler oluşturur, elde edilen dataları da DSP’lere sunarak başarılı bir hedef kitle oluşturur.
Demand Side Platform, reklamın gösterileceği mecranın satış alma işlemine yönelik bir harekettir. DSP ile firmaların hedef kitleye yönelik en uygun verileri toplamasına yarar sağlar.
Supply Side Platform, display, video, native veya mobil envanteri bulunan yayıncıların reklam alanlarındaki alanlarının yönetimlerini kolaylaştıran bir çalışmadır.

Satın Alma ve Medya Planlama Talep Formu

Sahne Medya
Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?