Facebook Reklamları

Sahne Medya

Facebook, günümüz dünyasında bir internet sitesi veya sosyal medya mecrası olmanın çok ötesinde bir fenomendir. Nasıl ki dünyaya geldiğimiz andan itibaren hepimizin bir nüfus cüzdanı varsa, dijital dünyanın bir ferdi olmak için de bir Facebook hesabına ihtiyacımız vardır. Facebook İnstagram ve Whatssap başta olmak üzere en çok kullanılan uygulamaların ana kaynağıdır. İnternette bir şekilde üye olduğumuz bütün sitelere Facebook veya Google hesaplarımız üzerinden bağlanırız.

Bu yüzden Facebook bir şekilde dünyada yaşayan ve internete bağlanabilen herkese ulaşılabilecek en belirgin yoldur. Popülerliğini yitirdiğine dair yapılan varsayımların aksine Amerikan seçimlerinde ve İngiltere’deki referandumda bile belirleyici olma gücüne sahip olan Facebook reklamları halen daha dijital pazarlamanın ana damarı olarak öne çıkmaktadır.

Gencinden yaşlısına, zengininden yoksuluna, akademisyeninden ilk okul mezununa kadar herkesi içinde barındıran Facebook, markanızı, ürünlerinizi, hizmetlerinizi herkese ulaştırmanız açısından sihirli bir anahtar gibidir.

En nihayetinde bir sosyal ağ olan Facebook’ta reklamlarınız bir kere gösterildikten sonra, paylaşımlarla adeta bir çığ gibi büyüyerek yayılabilir.

Facebook reklamlarında ülke, şehir, cinsiyet, yaş, anahtar kelime, medeni durum, iş unvanı, eğitim durumu gibi hedeflemeler yaparak istediğiniz kitleye kolayca ulaşabilmeniz mümkündür. Bu hedeflemelerle en ilgili ve uygun hedef kitleyi seçerek bütçenizi en doğru bir şekilde kullanmış olursunuz.

Facebook Reklamları
Facebook Reklam Modelleri

Facebook Reklam Modelleri

Video

Hazırlanan reklam videoları ile ürününüz tam olarak anlatabilir, hedef kitlenizdeki kullanıcıların dikkatini çekebilirsiniz. Eğer eğlenceli ve çarpıcı bir şekilde hazırlanmışsa video kendi popülerliğine ulaşacak ve paylaşımlarla yayılmaya devam edecektir. Bu konuda uzman bir ajansın profesyonel editörlerince hazırlanan video reklamlar, sizleri bir adım öne taşıyacaktır. Sahne Medya her platformda olduğu gibi Facebook’ta da sizleri yalnız bırakmıyor ve bütün ihtiyaçlarınıza cevap veriyor.

Görsel

Hazırlayacağınız kaliteli görseller ile insanları internet sitenize veya uygulamanıza kolayca yönlendirebilirsiniz.

Koleksiyon

Kullanıcıları alışverişe yönlendirmek için yapılır. Kataloğunuzda bulunan ürünleri kişilere göre özelleştirip sergileyerek yapılır.

Döngü Reklamlar

Her biri kendi açıklama metnine ve yönlendirme linkine sahip on adete kadar farklı görselin tek bir reklamda yayınlandığı modeldir.

Slayt Gösterisi

Birden fazla görsele ses, hareket veya metin ekleyerek slayt gösterisi şeklinde yapılan reklam modelidir.

Hızlı Deneyim

Markanız ve ürününüz için tam ekran mobil deneyiminin sunulduğu reklam modelidir. Bu modelde kullanıcı mobil cihazda reklamınıza dokunduğunda tam ekran deneyimi açılır. İnsanlar hızlı deneyim ile döngüdeki fotoğraflarda gezinebilir, video izleyebilir, etiketlenmiş ürünleri içeren görselleri keşfedebilir ve form doldurabilir.

Potansiyel Müşteri Formu

Ürün veya hizmetinize ilgi duyan kullanıcıların bilgilerini toplayabileceğiniz bir modeldir. Görsel, döngü veya video kullanılarak sunulan bu modelde, kullanıcılar etkileşime girdikleri zaman potansiyel müşteri formu bunları takip eder.

Gönderi Etkileşimi

Sayfanızda yer alan gönderilerin beğeni, yorum, paylaşım ve fotoğraf görüntülemelerini artırmak amacıyla kullanılır.

Beğeni Kampanyası

Hazırlanın reklamlarınızın kullanıcılar tarafından beğenilmesi amacıyla sayfa beğenisi artırma modeli olarak kullanılabilir.

Sahne Sizin

Sahne Medya, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Gaziantep, Kahramanmaraş illerinde hizmet vermeye devam ediyor.

Sahne Medya, emin adımlarla ilerleyen, tecrübeli ve yetkin kadrosuyla işlerinizi büyütmenize yardımcı oluyor.

En çok kullanılan platformlardan olan Facebook Reklamları ile sizde en ideal düzeyde, en doğru hedef kitleye ulaşın.

Sahne Medya, sizi tüm uğraşlardan kurtararak kampanyalarınızı istekleriniz doğrultusunda en mükemmel şekilde yönetir ve firmanızı başarıya ulaştırır.

Sahne Sizin…

Facebook Reklam Modelleri

Facebook Reklamları Süreci

Sıkça Sorulan Facebook Reklamları Soruları

Sahne Medya

Facebook reklamları nedir?

Ürün veya hizmeti hedef kitlelere en etkili şekilde tanıtmak, marka bilinirliğini artırmak, müşteri sadakati oluşturmak, web sitesi trafiğini artırmak ve potansiyel müşterileri kazanmak amacıyla Facebook üzerinden yapılan reklam çalışmalarıdır.
Facebook reklamları; potansiyel müşteriler, internet sitesini ziyaret edenler ve markanın mobil uygulamasına kullanılanlar aracılığıyla hedef müşterilere ulaşarak satışların artırılması sağlanır. Her ürün için ayrıntılı kriterler ile hedef kitle belirlemesine imkân tanıyan Facebook reklamları, ilgi alanı hedeflemeleri ile de alışveriş oranını artırır.
Bu modelde reklam ücretlendirmesiyle ilgili net bir bilgi vermek kolay değildir. Çünkü kampanyadaki amaç, kullanılan reklam tipi, ulaşmak istenen kitle gibi kriterlere göre bütçe değişkenlik gösterebilir.

Facebook Reklamları Talep Formu

Sahne Medya
Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?