Anasayfa Kurumsal Hizmetler Pr Hizmetleri Firma İtibar Temizliği

Firma İtibar Temizliği

Sahne Medya

Bir markanın en büyük sermayesi; tüketicilerin gözündeki güven ve itibarıdır. İnsanlar bir ürün veya hizmeti almadan önce o markaya güvenmek isterler. Çünkü kazanılan ve harcanan her kuruş çok kıymetlidir. Her sektörde, seçeneklerin neredeyse sonsuza yaklaştığı günümüzde, tüketici tercihlerini işte bu güven duygusu ve kurumsal itibar belirliyor.

Elbette ki bu güven duygusu uzun yıllar devam eden, istikrarlı bir çalışmanın neticesinde sağlanabilir. Yapılan araştırmalar bize gösteriyor ki, tüketicilerin %90’ı dijital mecralarda alışveriş yapmadan önce marka ve ürün hakkında araştırma yapıyor. Ve güvenilir olduğundan emin olmadan alışverişi gerçekleştirmiyor.

Kullanıcıların karşılarına gelen yorumlar ve puanlamalar, tüketici davranışlarını şekillendiriyor. “Bizim ürünlerimiz gayet iyi. Kötü yorumlardan neden endişe edelim ki?” diye düşünüyorsanız fazla iyimsersiniz. Zira firmaların %50’den fazlası, gerçek olmayan olumsuz yorumlara maruz kalıyor. Yorum yazan kullanıcıların herhangi bir sorumluluğu olmadığı için, bazen rakipleriniz tarafından bilinçli olarak, bazense “Trol” adı verdiğimiz kimselerin sadece eğlence amaçlı olarak ürünlerinizin itibarını sarsacak yorumlar yazması kaçınılmazdır. Üstelik bu yorumlar tüketiciler üzerinde oldukça etkilidir.

İnternet üzerindeki bilgi kirliliği bütün kurumların itibar temizliği çalışmalarına önem vermesini gerektiriyor.

Firma İtibar Temizliği
İtibar Temizliği Nedir?

İtibar Temizliği Nedir?

İtibar temizliği, internette bir ürün veya hizmet arandığında onunla ilgili çıkacak olumsuz yorum ve paylaşımları içeren gazete haberlerini, blog yazılarını ve forum sayfalarını doğrudan yayınlandığı mecra ile iletişime geçerek veya hukuki yollardan kaldırılması sürecine denir. Bu yollardan sonuç alınamadığı taktirde istikrarlı SEO çalışmalarıyla bu yorum ve haberlerin alt sayfalara düşmesinin sağlanmasıdır.

Sahne Medya İtibar Temizliği Hizmeti

Sahne Medya, sosyal medya, blog siteleri, forum siteleri, internet, video yorumları başta olmak üzere firma veya hizmetiniz hakkında yapılan yalan, yanlış veya kirletici yazıları itibar temizliği çalışması ile kaldırmaktadır. Bu süreçte ilk olarak ilgili mecraya uyarı göndererek yazının kaldırılması için süre veriyoruz. Bu süre sonunda yazının kaldırılmaması durumunda hukuki hakları kullanılarak yasal süreci başlatıyoruz. Muhatabı bulunamayan web sitelerindeki yazılar için ise SEO teknikleri kullanılarak sitenin Google’da arka sıralarda gösterilmesini sağlıyoruz.

Sahne Sizin

Sahne Medya, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Gaziantep, Kahramanmaraş illerinde hizmet vermeye devam ediyor.

Sahne Medya, emin adımlarla ilerleyen, tecrübeli ve yetkin kadrosuyla işlerinizi büyütmenize yardımcı oluyor.

En çok kullanılan platformlardan olan Firma İtibar Temizliği ile sizde en ideal düzeyde, en doğru hedef kitleye ulaşın.

Sahne Medya, sizi tüm uğraşlardan kurtararak kampanyalarınızı istekleriniz doğrultusunda en mükemmel şekilde yönetir ve firmanızı başarıya ulaştırır.

Sahne Sizin…

İtibar Temizliği Nedir?

Firma İtibar Temizliği Süreci

Sıkça Sorulan Firma İtibar Temizliği Soruları

Sahne Medya

Online İtibar Yönetimi nedir?

İnternette marka veya hizmetiniz ile ilgili algıyı doğru yönetmek için yapılan çalışmaların tümüne denilir. Marka veya hizmetinizle ilgili olumlu ya da olumsuz bütün yorumlar itibarınız için önemlidir. Bu nedenle bu yorumları takip ve kontrol etmek, olumsuz yorumları pozitife çevirmek, olumlu yorumları ön plana çıkarmak marka veya hizmetinizin algısı açısından büyük önem taşır.
Marka veya hizmetinizle ilgili internet ortamında her bilgi ve yorumun takip edilerek değerlendirilmesi bir zorunluluktur. Olası bir kriz durumunda izlenecek strateji, olumsuz algı oluşturabilecek içeriklere yönelik gerekli olan aksiyon, olumsuz değerlendirmeler ve geri bildirimler için gerekli çalışmalar yapılarak marka veya hizmetin hedef kitle üzerindeki olumlu algısı sağlanarak itibar kazandırılır.
Evet, herkes bu hizmetten faydalanabilir. Kişisel fotoğraflarınızın internette, sosyal medyada izniniz haricinde kullanıldığından yakınıyorsanız, bireysel olarak dahi bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Sahne Medya’ya başvurarak yasal yollarla fotoğraflarınızın kaldırılmasını ve izinsiz kullananların cezalandırılmasını sağlayabilirsiniz.
İnternette yer alan olumsuz veya rahatsız edici resimlerinizin kaldırılması için Sahne Medya’ya başvurabilirsiniz.

Firma İtibar Temizliği Talep Formu

Sahne Medya
Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?