Geleneksel PR

Sahne Medya

İş dünyasında rekabetin giderek amansız ve acımasız bir noktaya gelmesi, küçük büyük bütün firma ve kurumların işlerini bir hayli zorlaştırdı. Artık her sektörde, tüketicilerin karşısına yüzlerce seçenek çıkıyor. Bu noktada bir markanın hedef kitlesine ulaşması bir hayli zorlaşıyor. Bu yüzden bütün kuruluşlar, hedef kitlelerine ulaşabilmek adına ellerindeki bütün enstrümanları kullanmak zorunda.

Geleneksel medya denilen gazete, dergi, tv, radyo, açık hava reklamları gibi mecraların toplum üzerindeki güçlü etkisi ve fonksiyonlarını iyi kullanmak gerekiyor. Fakat reklamlar, bu etkiyi sağlamakta tek başına yeterli değil. Doğası gereği reklamla karşılaşan tüketici, bunun için para ödendiğini ve kendisine bu ürünün satılması için ürünün yalnızca güçlü yönlerinin öne çıkarıldığını biliyor. Kaldı ki günümüzde gelişen teknoloji sayesinde ürünler arasında büyük farklılıklar da kalmadı. Peki sizce hemen hemen aynı özelliklere sahip olan, fiyatları bile birbirine yakın olan iki üründen diğerini tercih etmemizin sebebi ne?

İşte bu sorunun cevabı PR kavramında yatıyor. Public Relations yani halkla ilişkiler. Hangi ürünün veya markanın kullanıcısı olmak istediğimize karar vermemizi sağlayan şey bu iki markanın PR stratejilerindeki farklılıklardır. PR markanın vizyonunu, müşterileriyle kurduğu ilişkiyi ve toplum içindeki imajını yansıtır.

PR Neden Önemli

Toplum nazarında prestijli bir imaj yaratmak, insanların markanız ve ürünleriniz hakkında olumlu fikirler edinmesi gibi istekleriniz varsa PR hizmetlerine ihtiyacınız var demektir. Ürünleriniz veya markanız hakkında yayınlanan küçücük bir haber metni, sayfalarca reklamdan daha etkili olabilir. Unutmayın ki kurumlarında kişilikleri ve kimlikleri vardır. Ve insanlar prestijli markaların kullanıcısı olmak isterler. Kimse müşterilerinin memnuniyetsizliğiyle ünlenmiş veya ismi skandallarla anılan bir markayı kullanmak istemez veya bundan kimseye bahsetmez.

Siz de düzenli ve istikrarlı bir şekilde, doğru bir plan ve strateji içerisinde yürüttüğünüz PR çalışmaları sonucunda isminizi toplum nazarında bilinen ve itibarlı bir noktaya getirebilir ve bu özelliğinizi koruyabilirsiniz. Emin olabilirsiniz ki iş yaşamında artık her yolun sonu PR’a çıkıyor.

Geleneksel PR
Pr Kapsamında Veri̇lecek Hi̇zmetler

Pr Kapsamında Veri̇lecek Hi̇zmetleri̇n Ana Başlıkları

 • Medya ile iletişim stratejisinin belirlenmesi
 • Medyada yer almasının yararlı olacağına karar verilen konuların belirlenmesi
 • Bir yıllık takvim kapsamına giren lansman ve haber konularının planlanması
 • Özel haber konusu yapılabilecek başlıkların tespit edilerek periyodik olarak haber yapılması
 • Kişi, şirket, kurum, marka ve STK’nın haber konusu yapılarak medyada yer almasının sağlanması
 • Reklamla ulaşılamayan kitlelere haber üzerinden varılması.
 • Medyada yer alacak nitelikli haberlerle itibar kazandırılması
 • Medya ile ilişkilerin sağlıklı ve istikrarlı tutulması
 • Olası bir krizde geçmişten gelen ilişkiler kullanılarak, krizin yönetilmesi ve markaya verilecek zararın önlenmesi
 • Etkili haberlerle marka değerinin artırılması
 • Var olan itibar ve imajın medyada sağlıklı haberlere konu yapılarak korunması
 • Basın toplantısı ve söyleşilerin organize edilmesinde aktif rol alınması
 • Medyada yer alan haberlerin raporlanması ve arşiv tutulması
 • Yıl sonunda elde edilen verilere göre dönemsel bazlı değerlendirme yapılarak sebep-sonuç ilişkilerinin bağdaştırılması.

Sahne Sizin

Sahne Medya, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Gaziantep, Kahramanmaraş illerinde hizmet vermeye devam ediyor.

Sahne Medya, emin adımlarla ilerleyen, tecrübeli ve yetkin kadrosuyla işlerinizi büyütmenize yardımcı oluyor.

En çok kullanılan platformlardan olan Geleneksel PR ile sizde en ideal düzeyde, en doğru hedef kitleye ulaşın.

Sahne Medya, sizi tüm uğraşlardan kurtararak kampanyalarınızı istekleriniz doğrultusunda en mükemmel şekilde yönetir ve firmanızı başarıya ulaştırır.

Sahne Sizin…

Pr Kapsamında Veri̇lecek Hi̇zmetler

Geleneksel PR Süreci

Sıkça Sorulan Geleneksel PR Soruları

Sahne Medya

Geleneksel PR mecraları nelerdir?

Gazete, televizyon, dergi, radyo, açık hava gibi mecralar geleneksel PR alanlarıdır.
Günümüzde her ne kadar online mecralar yoğun olarak kullanılsa da geleneksel mecralar da önemini kaybetmedi. Gazete, televizyon, radyo ve dergi gibi platformlar hâlâ reklam verenler için önemli mecralar olarak görülüyor. Geleneksel mecralarda ulaşılan kitle geniştir. Bu nedenle marka bilinirliğini artırmak mümkündür. Dergi gibi uzmanlaşma gerektiren konularda da hedef kitle sınırlaması olduğundan etkili PR çalışmaları yapılabilir.

Geleneksel PR Talep Formu

Sahne Medya
Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?