Instagram Reklamları

Sahne Medya

Dünyada bir milyarı aşkın aktif kullanıcısı ile Instagram, ürünlerinizin sınırları aşarak geniş kitlelere ulaşması için eşsiz bir reklam mecrası. Özellikle iyi işler üreten yerel ve küçük işletmelerin ticaret hacmini ve müşteri potansiyelini katbekat arttırmak için kullandıkları mecraların başında geliyor. Doğru strateji ile son derece küçük paralar karşılığında işletmenizin bilinirliğini, satış hacmini arttırmak Instagram reklamları sayesinde çok kolay. Sahne Medya bilimsel verileri işleyerek sizin için en doğru stratejiyi belirler ve uzman profesyonelleri sayesinde grafiklerden, içeriğe kadar en kaliteli İnstagram reklamlarını oluşturmanızı sağlar.

Instagram Reklamlarında İlgi Alanları ve Hedef Kitle Türleri

İnstagram neredeyse akıllı telefon kullanan hemen herkesin yer aldığı büyük bir dünya. Fakat sizin ürünlerinize ihtiyaç duyanlar bu kitlenin sadece bir kısmı. Her kuruşu çok değerli olan reklam bütçenizi tesadüfi şekilde harcamak istemezsiniz. Harcadığınız her kuruşun amacına ulaşabilmesi için hedef kitlenizi doğru analiz etmeniz gerekir. Sahne Medya bu amaçla bilimsel veri analizleri kullanır. Yaş, cinsiyet, konum, dil, tüketim alışkanlıkları, ilgi alanları, meslekler, harcama alışkanlıkları vs. gözetilerek oluşturulmuş bir hedef kitle ile kısa sürede ticaret hacminizi katlayabilirsiniz.

Instagram Reklamları
Instagram Reklam Modelleri

Instagram Reklam Modelleri

Instagram, reklam içeriğinizi farklı formatlarda yayınlamanıza imkan tanır. Hikaye, Gönderi, Dönen Reklamlar vs. Unutmayın ki bunca insanı Instagram’a getiren şey, burada eğlenceli zaman geçiriyor olmaları. Kendi akışlarında gezerken karşılarına çıkan reklam içeriğinin de eğlenceli ve estetik görseller içermesi gerekir. Mecranın ruhuna uymayan reklamlar, olumludan ziyade olumsuz etki yaparlar. Bu yüzden Sahne Medya, editörleri aracılığıyla en çarpıcı metinleri, en şık ve estetik görselleri kullanmanıza yardımcı olur. Instagram’ın sunduğu reklam modellerini kısaca sıralayalım:

Hikaye Reklamları

Instagram’ın stories kısmında yayınlanan ve akış içeriğinin yer aldığı reklamlardır. Kullanıcıların ana sayfalarından çok hikayeler sekmesinde gezindiklerini göz önünde tutarsak oldukça etkili bir mecradır.

Fotoğraf Reklamları

Instagram hikayenizde, kare ya da yatay fotoğraflar kullanabilerek yapacağınız reklamlardır. 5 saniye süresi vardır ve kullanıcı isterse ekranı kaydırarak hikayeden çıkar.

Video Reklamları

Hikaye reklamlarında ses ve hareketin bir araya getirilerek güçlendirildiği video reklamların kullanılmasıyla yapılır. 15 saniye sürer. Kullanıcılar izlemeye sürdürmek isterse ‘izlemeye devam et’ seçeneği çıkar ve kullanıcı tıklayarak reklamın tamamını izler. 60 saniye uzunluğuna hazırlanan videolar kare veya yatay formatta yayınlanabilir. İyi bir müzik ve iyi kurgulanmış bir senaryoyla yeni takipçiler, müşteriler kazanabilirsiniz.

Dönen Reklamlar

Reklam için kısıtlı bütçeniz var fakat tanıtmak istediğiniz çok ürününüz mü var? Dönen reklam modeli tam size göre... En seçkin ürünlerinizin en şık görsellerini tek bir gönderide toplayıp tek seferde kullanıcılara sunabilirsiniz. En az 2, en fazla 10 görsel veya videonun tek reklamda kullanıldığı modeldir. Kampanyalara derinlik katmak için kullanılır.

Koleksiyon Reklamlar

Hedeflediğiniz kitlenin ürünlerinizi keşfedip, inceleyip, satın almasını sağlar. Video veya görsel kullanılarak yapılan bu model ile hedef kitlenizin yaşam tarzına uygun hikâyeler oluşturabilirsiniz.

Sahne Sizin

Sahne Medya, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Gaziantep, Kahramanmaraş illerinde hizmet vermeye devam ediyor.

Sahne Medya, emin adımlarla ilerleyen, tecrübeli ve yetkin kadrosuyla işlerinizi büyütmenize yardımcı oluyor.

En çok kullanılan platformlardan olan Instagram Reklamları ile sizde en ideal düzeyde, en doğru hedef kitleye ulaşın.

Sahne Medya, sizi tüm uğraşlardan kurtararak kampanyalarınızı istekleriniz doğrultusunda en mükemmel şekilde yönetir ve firmanızı başarıya ulaştırır.

Sahne Sizin…

Instagram Reklam Modelleri

Instagram Reklamları Süreci

Sıkça Sorulan Instagram Reklamları Soruları

Sahne Medya

Instagram reklamlarının fiyatı nedir?

Instagram reklamları için belirli bir ücret yoktur. Tanıtım bütçenizi kendiniz belirlersiniz. Instagram reklamları büyük bütçelerin değil, mevcut bütçenin doğru yönetilmesiyle işleyen bir mecradır. Kötü bir strateji ile büyük paralar heba edilebilirken, doğru bir strateji ile çok küçük harcamalar sonucu büyük kazançlar sağlanabilir. Sahne Medya tam olarak bunu yapar.
Instagram reklamları Facebook paneli kullanılarak verilir. Bunun için bir dijital reklam ajansı ile çalışmanızda fayda vardır. Sahne Medya olarak profesyonel ekibimiz ile birlikte en doğru hedeflemelerle reklamlarınızı en doğru kitleye en doğru zamanda göstererek ürün veya hizmetinizin satışlarını artırıyoruz.
Görsel Kalite
Instagram bireysel kullanıcılarında, kurumsal hesaplarında kendilerini, yaşam tarzlarını en şık, en afili şekilde sunduğu bir vitrin gibidir. Bireysel kullanıcılar dahi paylaştıkları her fotoğrafın görsel kalitesi için çaba gösterirken aynı şeyi kurumsal işletme hesaplarının yapmaması düşünülemez. Bu yüzden en şık ve Instagram ölçülerine en uygun görselleri kullanmalısınız. Bunun için işletmenizi amatör ve özensiz gösterecek paylaşımlardan kaçınmalı, profesyonel ellerden çıkmış görseller paylaşmalısınız.

Dil Kullanımı
Unutmamak gerekir ki eğlenmek için zaman geçirilen bir platformdayız. Bu yüzden eğlenceli, kolay okunan, akılda kalıcı slogan ve metinlere ihtiyacınız var. Ayrıca bunu yaparken ima ve dil bilgisi hatalarına dikkat etmelisiniz. Zira yanlış yazılan bir bağlaç sizi alay konusu yapabilir. Firmanızın imajını sarsabilir. Bunun yanı sıra toplumsal hassasiyetlere karşı duyarlı bir dil geliştirmek zorundasınız. Politik Doğruculuk kurallarını gözetmezseniz herhangi bir grubu, cinsiyeti, ırkı veya toplumsal bir kesimi rencide edecek bir paylaşım yaparsanız firmanızın imajını, geri dönüşü olmayacak şekilde sarsabilirsiniz. Bu yüzden Sahne Medya profesyonel metin yazarlarıyla çalışır.

Sahne Medya işletmenizi Dijital Arenada büyütme mücadelenizin her anında yanı başınızda. Sahne Medya, Dijital Çözüm Ortağınız.

Instagram Reklamları Talep Formu

Sahne Medya
Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?