Anasayfa Online Mecralar Google Google ADS Reklamları

Google ADS Reklamları

Sahne Medya

Google Ads, firmanızın; Google aramalarında, iş ortağı sitelerde ve Youtube’da reklamlarının yayınlanmasını sağlayan, muazzam bir dijital pazarlama aracıdır. Hayatın dijitalleşmesiyle birlikte işletmeler, potansiyel müşterilerine internet üzerinden ulaşmaya başladılar. Tüketicilerin %88’i ise herhangi bir ürünü satın almadan önce internet üzerinden pazar araştırması yapıyor. Yani Google Ads reklamları sizi potansiyel müşterilerinizin karşısına çıkarmak için en doğru araçların başında geliyor.

Google Ads sayesinde siz de küçük maliyetlerle Google arama sonuçlarında üst sıralardaki yerinizi alabilir, sitenize çok sayıda insan çekebilir ve markanızın internetin karanlık dehlizlerinde görünmez olmasına engel olabilirsiniz.

Google ADS Reklamları Nasıl Çalışır?

Google’da herhangi bir kelime yazdığınızda, binlerce sonuçla karşılaşırsınız. Ancak büyük oranda ilk sayfada yer alan ilk üç başlık tıklanmaktadır. Google Ads sitenizin, markanızın, ürün ve hizmetinizin en üst sıralarda yer almanızı sağlar.

Google ADS
Google ADS Reklam Türleri

Google ADS(eski adıyla Adwords)’nin sağladığı kolaylıklar, aramalarda üst sıralarda görünmenizle sınırlı değildir. Aynı zamanda reklamınızın nerede, ne zaman, hangi sitede yayınlanacağına karar verme şansı tanır. İstatistikleri analiz etmeniz kolay olur. Reklam bütçenizi efektif kullanmanızı sağlar.

Sahne Medya sektörünüzü, rakiplerinizi ve hedef kitlenizin davranışlarını analiz ederek Google Ads Reklamları ile ticaret hacminizi büyütmenizi, rakiplerinizi geride bırakmanızı, hedef kitlenize doğrudan ulaşmanızı sağlıyoruz.

Google ADS Reklam Türleri

Search Reklamlar

Google arama ağında anahtar kelime gruplamalarıyla oluşturulan dijital reklam kampanyalarına search reklamlar denilmektedir. Bu modelde Google ADS üzerinden kampanyaya hedef kitlenin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen anahtar kelimeler girilerek sayfada üst sıralarda yer alınır. Arama ağı reklamları, Google arama sayfalarında, Google alışveriş reklamları arasında veya Google Haritalar kısmında bulunur. Bu modelde reklamlarınız için gösterime para ödemezsiniz. Reklamınız ancak tıklandığında harcama yaparsınız.

Display Reklamlar

Web siteleri, bloglar veya dijital platformların banner alanlarında reklam, pazarlama, satış ve iletişim amaçlı oluşturulan görüntülü kampanyalara denilmektedir. Kullanıcı internette gezerken karşısına gelen görüntülü reklamlar bu kategoriye girmektedir. Bu modelde firma veya kuruluşların mal veya hizmetleri duyurulabilir, tanıtılabilir, satılabilir veya herhangi bir konuda farkındalık oluşturulabilir. Geleneksel reklam çalışmalarına göre ölçülebilir ve sürdürülebilir olması büyük bir avantajdır. Display (görüntülü) reklamlar haber siteleri, ticari portallar, bloglar, sosyal ağlar, oyun siteleri gibi alanlarda yayınlanabilir.

Sahne Sizin

Sahne Medya, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Gaziantep, Kahramanmaraş illerinde hizmet vermeye devam ediyor.

Sahne Medya, emin adımlarla ilerleyen, tecrübeli ve yetkin kadrosuyla işlerinizi büyütmenize yardımcı oluyor.

En çok kullanılan platformlardan olan Google ADS ile sizde en ideal düzeyde, en doğru hedef kitleye ulaşın.

Sahne Medya, sizi tüm uğraşlardan kurtararak kampanyalarınızı istekleriniz doğrultusunda en mükemmel şekilde yönetir ve firmanızı başarıya ulaştırır.

Sahne Sizin…

Google ADS Reklam Türleri

Google ADS Reklamları Süreci

Sıkça Sorulan Google ADS Reklamları Soruları

Sahne Medya

Google ADS kampanya türleri nelerdir?

Google ADS reklamları arama ağı kampanyası (search reklamlar), görüntülü reklam ağı kampanyası (display reklamları), video kampanyası, alışveriş kampanyası ve evrensel uygulama kampanyasıdır.
Google ADS reklamlarında yaş, cinsiyet, ebeveynlik durumu, ilgi alanları gibi hedeflemeler yapılabiliyor. Bu sayede diğer reklam mecralarına kıyasla, hedef kitlenize giden en kestirme yollardan biri ADS reklamları oluyor.
Google ADS reklamlarında ülke, bölge, şehir hatta konum hedeflemesi bile yapılabiliyor. Hedefleme yaparken harita üzerinde belirlediğiniz noktayı işaretleyip hedefleme yapacağınız alanı seçmek mümkündür.
Arama ağı (search) reklamlarında hedef kitleye anahtar kelimeler aracılığıyla ulaşılır. Bu modelde hedeflenen sitelerde metin reklamlar şeklinde ve Google arama sonuçlarında aynı anda yayınlanır. Görüntülü (display) reklamlar ise internette bulunan 2 milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamadan oluşan grupta yayınlanır. Görüntülü reklamlarda hedef kitle arama ağının aksine reklamları aramadan görürler.
Bu modelde sattığınız ürünlerle ilgili detaylı bilgiler vardır. Genellikle tek ürünün tanıtıldığı alışveriş reklamları veya birkaç ürünün birlikte tanıtıldığı vitrin alışveriş reklamları şeklindedir. Bu modeli kullanabilmek için Google Merchant Center’da ürün bilgileri hazırlanır, ardından da Google ADS’de alışveriş kampanyaları kurgulanır.
Kampanyanızın bütçesini siz belirlersiniz. Kampanyalarınızda günlük bütçe seçebilir, istediğiniz anda da bütçeyi değiştirebilirsiniz. Başarılı bir reklam kampanyası için bütçeyi belirlerken kampanya ve hedefleme çeşitleri göz önünde bulundurulmalıdır.
Google Display Network (GND), Google Adsense anlaşmalı web sitelerindeki görüntülü reklamları ifade eder ve 2 milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamadan oluşur.
Yeniden Pazarlama (remarketing), daha önce web siteniz veya mobil uygulamanız ile etkileşime girmiş kullanıcıları bularak onlara yeniden reklamları gösterme yöntemidir. Remarketig, reklamlarınızı Google veya iş ortağı web sitelerini kullanan kitlelere göre stratejik olarak konumlandırmanıza olanak sağlar. Böylece marka bilinirliğini olumlu etkiler ve satın alma işlemlerini tetikler.
Seo uzun vadeli ve titiz bir çalışmanın sonucunda meyve verecek bir sistemdir. Ancak kısa vadede bir görünürlük kazanmak arzusundaysanız tercihiniz Ads’den yana olmalıdır. Yine de bir markanın kurumsal imajı açısından Ads ve Seo çalışmalarının birlikte yürütülmesi gerekir. Ads size ihtiyacınız olan kısa vadeli başarıyı getirirken, Seo çalışmalarıyla basamakları ağır ağır tırmanır ve üst sıralarda kalıcı bir yere sahip olursunuz.

Google ADS Reklamları Talep Formu

Sahne Medya
Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?