Billboard Reklamları

Sahne Medya

Billboard Nedir?

Açık hava reklamlarının en çok tercih edilen türü olan Billboard, yoğun insan ve araç trafiğinin olduğu bölgelerde yer alan büyük reklam alanlarıdır. Şehirdeki hemen her sınıftan insanın yollarının kesiştiği noktalarda yer alan billboardlar, hem mesajınızı büyük kitlelere iletmenizi hem de markanız adına bir güç gösterisinde bulunmanızı sağlar. Şehrin en popüler ve yoğun noktasında, herkesin göreceği bu alanlara reklam vermek, markanın kendine güveni ve gücü açısından bir fikir verir.

Özellikle herkesin ilgisini uyandıracak bir görsele, yaratıcı bir slogana veya sabahın erken saatinde işe giden insanların bile yüzünü gülümsetebilecek bir espriye sahip billboard reklamları, başarıya ulaşmaktadır. Bu tür reklamlarla büyük otoyollar veya ana arterlerde, yüksek yoğunluklu tüketiciye ulaşmak hedeflenir.

Sahne Medya Billboard Reklam Hizmeti

Sahne Medya; markanız, müşterilerinize sunduğunuz ürün veya hizmetiniz hakkında gerekli bilgiyi aldıktan sonra, hedeflerinize en uygun kampanyayı tasarlar. Bütçenizi, hedef kitlenizi ve markanızın ihtiyaçlarını gözeterek kreatif tasarımlar yapar. Sizin için en doğru lokasyonu ve kampanya zamanlamasını hesaplar. Bu sayede paranızı boşa harcamadan, elinizdeki bütçeyle yapılabilecek en verimli kampanyayı gerçekleştirmiş olursunuz. Sahne Medya, sektördeki tecrübesi ve kreatif tasarımcılarıyla size en kaliteli hizmeti vermek için çalışır.

Billboard Reklamları
Billboard çeşitleri nelerdir?

Sahne Sizin

Sahne Medya, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Gaziantep, Kahramanmaraş illerinde hizmet vermeye devam ediyor.

Sahne Medya, emin adımlarla ilerleyen, tecrübeli ve yetkin kadrosuyla işlerinizi büyütmenize yardımcı oluyor.

En çok kullanılan platformlardan olan Billboard Reklamları ile sizde en ideal düzeyde, en doğru hedef kitleye ulaşın.

Sahne Medya, sizi tüm uğraşlardan kurtararak kampanyalarınızı istekleriniz doğrultusunda en mükemmel şekilde yönetir ve firmanızı başarıya ulaştırır.

Sahne Sizin…

Billboard çeşitleri nelerdir?

Günümüzde çok sayıda billboard reklam çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan en çok bilinen ve kullanılanları;

  • Ayaklı ve ışıklı poster olanlar
  • Bombeli ışıklı olanlar
  • Convex light box
  • Işıklı bilboardlar
  • Su tanklı helezon çeşidi
  • Light box
  • Snap light
  • Menü bilboardları
  • Notice board
  • Show board kilitli billboardlar
Billboard çeşitleri nelerdir?

Billboard Reklamları Süreci

Sıkça Sorulan Billboard Reklam Soruları

Sahne Medya

Billboard reklamlarının etkileri nelerdir?

Billboardlar, yoğun trafik yaşanan yerlere yerleştirilir ve hedef kitlede iyi bir izlenim bırakarak tüketici davranışını tetiklemek hedeflenir. Doğru kullanılırsa marka bilinirliğini arttıran etkili bir pazarlama yöntemidir. Günümüzde artık hızlı, kolay bir şekilde kurulabilen dijital ekran panelli billboardlar da kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalara göre marka, itibar ve prestijini oluşturmada billboardlar önemli bir mecradır.
Günümüzde dijital reklamlar büyük oranda gelişim gösterse de billboard reklamlara hala markalar tarafından büyük rakamlar verilerek tercih edilmeye devam etmektedir. Bunun nedeni; tüketicilerin her gün hareket etmesi ve toplum içerisinde aktif olmalarıdır. Billboard reklamlarının avantajları;
Billboardlar stratejik noktalarda yer alır. Şehrin bir parçasıdır. Gözler billboardlardan kaçamaz.
-Yaratıcı tasarımlar akıllarda kalır ve sohbetlere konu olur.
-Her toplumsal tabakadan insana doğrudan ulaşmayı sağlar.
-Markanın bilinirliğini arttırır ve insanların gözünde güçlü bir imaj sergiler.
Billboard reklamcılığı kiralama usulü ile yapılır. Billboard fiyatları seçmiş olduğunuz şehre, ilçeye ve noktaya, kiralama yapacağınız süreye, kiralama yapacağınız billboardların büyüklüğüne göre değişmektedir.
Billboardlarda kullanılan afişler 115 gr/m2 ağırlığında su bazlı ve blueback özelliklerindedir. Açık Hava reklamlarına özel olarak üretilmiş boyaların kullanılması önem taşır.

Bu kağıt ve boya özelliklerine dikkat edilmediğinde afişlerin kırışması ve yırtılması kaçınılmaz olur. Yapıştırma esnasında çok miktarda yapıştırıcı kullanılacağı için kağıdın herhangi bir deformasyona uğramaması gerekir.
Olası kötü senaryolara önlem almak adına asılacak afiş sayısından %20 daha fazla baskı adedi önerilmektedir.

Billboard Reklamları Talep Formu

Sahne Medya
Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?