Anasayfa Offline Mecralar TV (Televizyon) Reklamları

TV (Televizyon) Reklamları

Sahne Medya

Milyonlarca insana aynı anda, en hızlı şekilde görsel, işitsel ve yazılı olarak ulaşmanın yolu televizyonlardan geçmektedir. Türkiye’de milyonlarca insan televizyon izliyor. Dolayısıyla reklam verenlerin en çok tercih ettiği mecralardan biri hiç şüphesiz televizyondur. Kullanılan müzikten ses tasarımına, ışık ve renk seçiminden sloganlara kadar her ayrıntı hesaplanarak hazırlandığından dolayı tv reklamlarının tüketici üzerindeki etkisi büyüktür. Üstelik çoğu reklam mecrasının aksine hem göze hem de kulağa hitap ettiği için etkisinden kaçınmak zordur. Televizyonlarda sıkı bir denetim ve genel yayın politikaları olduğu için tüketiciler, televizyonda gördükleri içeriğe daha çok güven duyarlar.

Televizyon Reklamlarında Ajansın Önemi

İyi bir ajansla çalışmak, televizyona reklam verme aşamasında sizi birçok dertten kurtaracaktır. İyi bir ajans marka, ürün veya hizmetinizle ilgili en etkili, çarpıcı ve akılda kalıcı senaryoyu oluşturup, gelişmiş prodüksiyon olanaklarıyla reklam filminizi hazırlar. Bunun yanında hedef kitlenizin hangi kanalları, hangi programları, hangi saatlerde izlediğini analiz ederek sizin doğru vitrine çıkmanızı sağlar. Reklam bütçenizi efektif şekilde yönetebilmeniz için gerekli planlamaları yapar. Sahne Medya da tecrübesiyle size bu hizmetleri sunmaktadır. Prodüksiyonun her aşamasında en iyi profesyonellerle çalışan Sahne Medya, ihtiyaçlarınızın bir kısmına değil, tamamına cevap verir.

Tv (Televizyon) Reklamı Nedir?
Tv (Televizyon) Reklam Modelleri

Televizyon reklamları, erişim bakımından milyonlara aynı anda hitap edebilmesi özelliğiyle dikkat çeker. Marka prestijinin en hızlı şekilde sağlanıp, yükseltileceği en etkili mecralardan biri televizyondur. Çünkü en büyük markalar da reklam kampanyalarının merkezine televizyon reklamlarını koyar. Aynı reklam kuşağında büyük markalarla birlikte yer almak, tüketicinin zihninde sizin markanıza prestijli bir yer açar. Televizyon reklamlarıyla markaya olan güven artırılır. Görme ve işitme duyularına aynı anda seslenmesi, televizyonu en etkili reklam mecralarından biri yapar.

Başarılı bir televizyon reklamı;

  • Etkileyici
  • Yaratıcı
  • Akılda kalıcı
  • Satın almaya ikna edici
  • Farklı
  • İkna edici
  • Olumlu olmalıdır.

Sahne Sizin

Sahne Medya, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Gaziantep, Kahramanmaraş illerinde hizmet vermeye devam ediyor.

Sahne Medya, emin adımlarla ilerleyen, tecrübeli ve yetkin kadrosuyla işlerinizi büyütmenize yardımcı oluyor.

En çok kullanılan platformlardan olan Tv (Televizyon) Reklamları ile sizde en ideal düzeyde, en doğru hedef kitleye ulaşın.

Sahne Medya, sizi tüm uğraşlardan kurtararak kampanyalarınızı istekleriniz doğrultusunda en mükemmel şekilde yönetir ve firmanızı başarıya ulaştırır.

Sahne Sizin…

Tv (Televizyon) Reklam Modelleri

Tv (Televizyon) Reklam Verme Süreci

Sıkça Sorulan TV (Televizyon) Reklamları Soruları

Sahne Medya

İyi bir televizyon reklamı nasıl olmalıdır?

Televizyonda yayınlanacak reklamda hedef kitleye uygun reklam içeriğinin hazırlanması birinci kuraldır. Ürününüz çocuklara mı, yetişkin erkeklere mi, çalışan kadınlara mı, gençlere mi hitap ediyor sorusu kendinize yönelteceğiniz ilk sorudur. Gelir ve meslek grupları, ilgi grupları gibi kriterler de göz önünde bulundurulmalıdır. Reklamın doğru zaman ve doğru kanalda yayınlanması da oldukça önemlidir. Kampanyalarınızı büyük ciro beklentiniz olan dönemin hemen öncesinde ve hedef kitlenizin en çok izlediği kanal ve programda yayına vermeniz kampanyanın başarılı olmasını sağlar.

Olmazsa olmaz konuların başında ise reklamda vermek istediğiniz mesajın net olması gelmektedir.

Sahne Medya olarak senaryo yazımından reklam çekimine kadar metin yazarı, art direktör, stratejist ve tasarımcılara kadar profesyonel ekibimizle her aşamada yanınızdayız. Reklamlarınızı son teknoloji kameralar, profesyonel oyuncular, en kaliteli dekor, müzik, dublaj, montaj gibi süreçlerle üreterek markanıza hak ettiği prestiji kazandırıyor, marka değerinizi arttırıyoruz.
Televizyonlara verilecek reklamın fiyatlarını birden fazla unsur belirler. Bunda; reklam vereceğiniz televizyon kanalının reytingi, reklam vermek istediğiniz programın yayın saati, reklam veren firmanın sektörü, reklamın süresi ve reklamın yayın frekansı gibi unsurlar etkilidir. Sahne Medya olarak ürün veya hizmetiniz için en fazla geri dönüşüm alacağınız medya planlamasını yapıyor, reklamınızın en hızlı ve etkili şekilde hangi kanalda, hangi saatte yayınlanacağını belirleyerek kazancınızı artırıyoruz.
Haber kanalları, haber ve tartışma programı ağırlıklı yayın yapan tematik kanallardır. Günümüzde CNN Türk, NTV, Ahaber, TRT Haber, Habertürk TV, TGRT Haber, Ülke TV, Kanal 24, Haber Global, Tele1, Halk TV, BloombergHT gibi kanallar yayın sürecinin büyük çoğunluğunda haber vermektedir. Yapılan araştırmalarda haber kanallarından etkili dönüş alındığı sonucu ortaya çıkmıştır. Haber kanallarındaki reklam fiyatları; reklamın yayın frekansı, reklam verenin sektörü, reklam verilmek istenen programın yayın saati ve reklamın süresi gibi unsurlar etkilidir.
OPT: Off Prime Time anlamına gelir ve reklam fiyatlarının daha uygun olduğu zaman dilimlerini kapsamaktadır. Bu saatler 08.00-18.00 arasını ifade etmektedir.

PT: Prime Time anlamına gelen bu saatler 18.00-23.30 saatleri arasını ifade etmektedir. Bu saatler kanalların en fazla izlendiği saatlerdir. Dolayısıyla bu saatlerde reklam fiyatları gündüz saatlerine göre daha yüksektir.
Haber, müzik, spor, belgesel gibi yalnızca bir konuda yayın yapan televizyon kanallarıdır. Örnek vermek gerekirse CNN Türk, NTV, Ahaber, TRT Haber, Habertürk TV, TGRT Haber, Ülke TV, Kanal 24, Haber Global, Tele1, Halk TV, BloombergHT haber kanallarını, Kral TV, NumberOne TV, Power Türk gibi kanallar müzik kanallarını, NTV Spor, ASpor, TRT Spor kanalları spor kanallarını, Bereket TV tarım kanallarını ihtiva eder ve bu kanallar tematik yayın yaptığı için spesifik hedefleri vardır ve sektörünüze göre bu kanallar daha hızlı ve doğrudan sonuçlar vermektedir.

Tv (Televizyon) Reklamları Talep Formu

Sahne Medya
Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?