Render Nedir?

Sahne Medya

Türkçeye “görüntü oluşturma” şeklinde çevirebileceğimiz “Render” kavramı, bilgisayar yardımıyla çizilmiş bir modelin, gerçeklik kazandırılarak son halinin oluşturulmasıdır. İşyeri, restoran, alışveriş merkezi, konut gibi her türlü binaların iç ve dış görüntülerinin proje aşamasında gerçeğe en yakın olarak üç boyutlu görüntüsünün alınması işlemine denir.

Render Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Render bilgisayar oyunlarında, sinema-televizyon sektöründe, inşaat şirketlerinde ve mimari projelerde… Kısacası bilgisayarla yapılan çizim ve tasarımlara ihtiyaç duyulan her sektörde kullanılmaktadır.

Render Ne İşe Yarar?

Son sistem bilgisayar ve programlarla yapılan bu işlemde, ışığın düşüş açısından objelerin görünüş ve yansımalarına kadar en ince hesaplamalarla binaların üç boyutlu görünüşleri hesaplanır ve binanın yapımı daha başlamadan veya yapım aşamasında gerçeğe en yakın görünüşünün ortaya çıkarılması sağlanır.

Render, özellikle mimari projelerde olmazsa olmazlardandır. Satış odaklı çözüm önerilerinde müşteriye alacağı hizmetin doğrudan birebir görüntüsünü sağladığı için olumlu geri dönüşler sağladığı bir gerçektir. Büyük inşaat şirketlerinin, yaptıkları renderler sayesinde daha binalar ortada yokken çok sayıda satış yaptığı bilinmektedir.

Sahne Medya, firma veya müşterilerin ihtiyaçlarına göre; büyük çaplı konut veya işyerlerinizin, mimari projelerinizin 360° 3D render çalışmalarını profesyonel ekibiyle birlikte yaparak projelerinize değer katar.

Neden Render Kullanmalıyız?

İnşaat sektörü yüksek miktarda yatırım gerektiren bir iş koludur. Bu maliyeti karşılamak adına şirketler, projeyi henüz hayata geçirmemişken bile satış yapmak zorunda kalır. Bu yüzden gerçekçi ve detaylı render tasarımları sayesinde müşterilerine, henüz proje tamamlanmamışken bile satış yapabilmekteler. Siz de render tasarımlarınızla müşterilerinize gelecekten görüntüler göstermek istiyorsanız Sahne Medya'nın render hizmetiyle tanışın.

Sahne Sizin

Sahne Medya, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Gaziantep, Kahramanmaraş illerinde hizmet vermeye devam ediyor.

Sahne Medya, emin adımlarla ilerleyen, tecrübeli ve yetkin kadrosuyla işlerinizi büyütmenize yardımcı oluyor.

En çok kullanılan platformlardan olan Render ile sizde en ideal düzeyde, en doğru hedef kitleye ulaşın.

Sahne Medya, sizi tüm uğraşlardan kurtararak kampanyalarınızı istekleriniz doğrultusunda en mükemmel şekilde yönetir ve firmanızı başarıya ulaştırır.

Sahne Sizin…

Render Nedir?

Render Yapım Süreci

Sıkça Sorulan Render Çekimi Soruları

Sahne Medya

Gerçekçi render nasıl alabiliriz?

Bu konuda birçok farklı alanın sağlıklı bir şekilde ele alınması gerekir. Render alınırken modelleme, kaplama, aydınlatma, kamera, render ayarları gibi birçok ayrıntıya dikkat edilerek gerçeğe en yakın render alınmaya çalışılır.
Proje, projenin detaylandırılması, tadilat ve düzenleme gibi tasarım işlerinin niteliği, kaç kare olacağı, dış veya iç mekân gibi özelliklerine göre değişmektedir.
Render için kullanılan program, yazılımın kendisinden bağımsız düşünülemez. Görseli hangi programda derlediyseniz, o program içerisindeki render yazılımınızı kullanmanız gerekir. Ancak bazı durumlarda ekstra render yazılımları kullanmanız gerekir.

Render Çekimi Talep Formu

Sahne Medya
Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?