Landing Page

Sahne Medya

Başarılı Landing Page Sayfalarının Özellikleri Nelerdir?

Hız: Hazırlanan sayfanın açılış hızı çok önemlidir. Sayfalar yüklenirken hedef kitle zaman kaybetmemelidir, aksi halde açılmadan kapatırlar. Hazırlanan sayfanın açılış hızı hatalı arayüz kodlamaları, hatalı back-end kodlamaları, sunucu sorunları, AMP kullanılmaması, cacheleme işlemi yapılmaması ve yoğun içerik girişleri nedeniyle yavaş olabilir.

Uyumluluk: Hazırlanan Landing Page; masaüstü, mobil ve tablet gibi her türlü cihaza uyumlu olmalıdır. Örnek olarak mobil trafik oranı yüzde 75 olan bir kampanyada mobil uyumluluk sorunu varsa başarı sağlamak zordur.

Tasarım: Kullanıcıların Langing Page’e ilgi göstermesi için öncelikle sayfanın estetik ve ilgi çekici olması gerekir. Bunun için de sayfanın kullanıcı deneyiminin doğru tasarlanması, arayüzünün doğru kurgulanması büyük önem taşır. Profesyonel yaşamın her alanında olduğu gibi bu noktada da uzman bir ajans, uzman yazılımcılar ve editörlerle çalışılması gerekir. Bu noktada fikir almak için çok sayıda başarılı tasarım ve yazılıma imza atmış olan Sahne Medya’ya danışabilir ve fikir alabilirsiniz.

İçerik: Sayfa hazırlanırken kurgusunun çok iyi yapılması gerekir. Hedef kitlenizin ihtiyaç ve gereksinmeleri, ne ile karşılaşmak istedikleri göz önünde bulundurulup, video, görsel içerik ve yazılar ona göre hazırlanmalıdır. Bu noktada içerikler sade ve net olmalıdır. Sahne Medya, profesyonel grafik tasarımcıları, video editörleri ve metin yazarlarıyla bütün ihtiyaçlarınıza karşılık veriyor.

Strateji: Landing Page sayfasının geri dönüş oranının yüksek olabilmesi için hazırlanan sayfada markanın kurumsal kimliğiyle uyumlu hareket etmek gerekir. Dolayısıyla sayfanın tasarımı, içeriği ve reklamlarla verilen mesajlar birbiriyle uyumlu olmalıdır. Hazırladığınız Landing Page, bütünlüklü bir iletişim ve pazarlama stratejisinin uyumu bir parçası olmalıdır.

Analiz: Sayfanın başarılı olabilmesi için yer yer analiz yapılarak sayfa optimize edilmelidir. Bunun için A/B testleri, ısı haritaları ve göz testleri kullanılmalıdır.

Başarılı Landing Page Sayfalarının Özellikleri Nelerdir?
Landing Page Nedir?

Landing Page Nedir?

Landing Page, potansiyel müşterilerinizin web siteniz içerisinde kaybolmasını önlemek için bulunmuş en ideal yöntemdir. Bildiğiniz gibi internet kullanıcısı her zaman daha çok hızı arzulayan, bir web sayfasında uzun süre kalmayan ve aradığına anında ulaşamadığı zaman o siteyi çabucak terk eden, sabırsız bir kitledir. Bundan dolayı, ön plana çıkarmak istediğiniz, satışlarını arttırmak istediğiniz özel projelerinizi kısa yoldan müşterilere sunmak için en kısa yol Landing Page’tir. Özellikle inşaat ve sağlık sektöründe kullanılan bu yöntem: basit tanımıyla mini bir web sitesidir. Projeye dair görsel, bilgi ve iletişim forumlarının yer aldığı ve müşteriye site içerisinde kaybolma şansı tanımayan bu web sayfaları giderek yaygınlaşıyor ve etkili bir satış tekniği olarak her geçen gün biraz daha öne çıkıyor.

Türkçe karşılığı ‘varış sayfası’ veya ‘iniş sayfası’ olan Landign Page, internette bir ürün veya hizmet için özel olarak tasarlanmış sayfalara denilmektedir. Bu tür sayfaların amacı; hedeflenen kitleye ulaşarak ziyaretçilere aksiyon kazandırmaktadır. Bu nedenle hazırlanan Landing Page sayfalarda form doldurma, doküman indirme, üye yapma, video izleme, satın alma gibi geri dönüşüm hedefleyen aksiyonlar bulunur.

Sahne Sizin

Sahne Medya, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Gaziantep, Kahramanmaraş illerinde hizmet vermeye devam ediyor.

Sahne Medya, emin adımlarla ilerleyen, tecrübeli ve yetkin kadrosuyla işlerinizi büyütmenize yardımcı oluyor.

En çok kullanılan platformlardan olan Lading Page ile sizde en ideal düzeyde, en doğru hedef kitleye ulaşın.

Sahne Medya, sizi tüm uğraşlardan kurtararak kampanyalarınızı istekleriniz doğrultusunda en mükemmel şekilde yönetir ve firmanızı başarıya ulaştırır.

Sahne Sizin…

Landing Page Nedir?

Landing Page Oluşturma Süreci

Sıkça Sorulan Landing Page Soruları

Sahne Medya

Neden bir Landing Page’e ihtiyacım var?

Ürün ve hizmetinizle ilgili reklam yapmayı düşünüyorsanız Landing Page tasarımı size göredir. Bu yöntemle daha verimli bir geri dönüş alabilirsiniz. Tek sayfadan oluşan Landing Page’de kampanya veya sloganınız, ürün veya hizmetiniz kısa ve öz anlatılır, kullanıcının sizinle iletişime geçeceği form yer alır.
Landing Page sayfasının uzunluğu, işlevselliği ve form yapısı fiyatları etkilemektedir.
Ürün veya hizmetin içeriği hedef kitlenin beklentileri doğrultusunda analiz edilir. Tasarım ekibinin tasarımı belli etmesinin ardından yazılım ekibi kodlamalarını yaparak yayına alır.
Dijital reklam kampanyalarınızda tıklama başına maliyet (PPC) için özel hazırlanmış Landing Page sayfalardır. Her kampanya için ayrı bir tasarım yapılır.

Landing Page Talep Formu

Sahne Medya
Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?